Spor
Spor

Spor

Yıldız Holding olarak Ülker markasıyla ve diğer alt markalarımızla farklı branş ve kategorilerde Türk sporunun destekçisi olmaktan mutluluk duyuyoruz.  

Yıldız Holding futbolda Milli Takımlarımıza verdiği desteği sürdürüyor

2007 ve 2016 yılları arasında lider gıda markamız Ülker aracılığıyla Milli Futbol Takımımıza sponsor olmuş ve buna ilaveten takımın altyapısına ve çocuk/okul futbolu çalışmalarına da destek vermiştik. 

21 Mayıs 2021’den itibaren Türkiye Futbol Federasyonu ile olan iş birliğimize yine Ülker’in sponsor olmasıyla kaldığımız yerden devam ettik. Bu çerçevede 2021 ve 2026 yılları arasında Erkek Milli Futbol Takımlarımızın Resmi Sponsorluğunu ve Kadın Milli Futbol Takımlarımızın ve eMilli Takımlarımızın Ana Sponsorluğunu üstlendik. 

Spor Kulüplerine verdiğimiz destek devam edecek

Spora verdiğimiz destek sadece Milli Takımlar seviyesinde kalmıyor. Spor kulüpleriyle muhtelif branşlarda yaptığımız iş birlikleri vasıtasıyla spora olan desteğimizi sürdürüyoruz. 

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu

2012 yılında açılan ve Ülker’in ismini taşıyan 15,000 kişi kapasiteli, çok amaçlı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün erkek ve kadın basketbol takımlarının maçlarına ev sahipliği yapıyor. İstanbul Ataşehir’de bulunan salonda basketbol haricinde diğer salon sporlarına ait müsabakalar da yapılabiliyor. Çok amaçlı salon, spor müsabakaları haricinde dünya çapında tanınan yıldız isimlerin izleyicilere unutulmaz anlar yaşattığı çok özel sanat etkinliklerinin, konserlerin, şovların ve müzikallerin sergilenmesine de imkan veriyor. Fenerbahçe’nin basketbol altyapısını oluşturan takımların antrenmanları da yine Metro Enerji Salonu’nda yapılıyor. Ve son olarak Fenerbahçe tekerlekli sandalye basketbol takımı da bütün maçlarını bu salonda oynuyor.   

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi

Yıldız Holding’in lider markası Ülker ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasında imzalanan anlaşma neticesinde Fenerbahçe Futbol Takımının maçlarına ev sahipliği yapan 50,530 kişilik Şükrü Saracoğlu Stadyumu 2015 yılından bu yana Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi şeklinde anılıyor.   


 
Fenerbahçe

Fenerbahçe Erkek Futbol Takımı oyuncularının giydiği formalara sırt reklamı vermeye 2009 yılında Ülker’le başlamıştık, 2015’ten beri yolumuza Ülker’in en bilinen markalarından Halley ile devam ediyoruz.  

Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor

Türkiye futbolunun önde gelen takımlarının maçlarına verdiğimiz dijital reklamlarla takımlarımızın finansal performanslarına destek veriyoruz. 

Dünya Şampiyonu Milli Sporcumuz Zeliha Ağrıs’a destek oluyoruz

Yıldız Holding olarak, önde gelen markalarımızdan Ülker Metro aracılığıyla 2018 yılından bu yana, taekwondo dalında Avrupa ve Dünya Şampiyonu unvanlarına sahip Zeliha Ağrıs’ın enerji sponsorluğunu yürütüyoruz. Milli sporcumuzun başarılarının devamını diliyoruz.