Yatırım Ortaklığı
Yatırım Ortaklığı

Yatırım Ortaklığı

Yıldız Holding'de uzun yıllar içinde geliştirdiğimiz stratejik üstünlükleri, bilgi birikimini ve uzman kaynakları farklı şirketlere de yansıtmak üzere çeşitli yatırım ortaklıkları yapıyoruz. 
Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı çatısı altında devam eden bu faaliyetlerimiz kapsamında gelişme potansiyeli taşıyan, kaynak ve yapılandırma ihtiyacı olan girişim şirketlerine ve projelerine yatırım yapıyoruz. Gözde Tech Ventures şirketimizle de özellikle teknoloji yatırımları gerçekleştiriyor, yenilikçi iş fikirlerinin gelişimine yön veriyoruz. 

Yatırım ortaklığı çerçevesinde katma değer kazandırdığımız şirketler arasında, 2012 yılından bu yana bünyemizde faaliyet gösteren mühendislik şirketi Makina Takım; beş kıtada 65’ten fazla ülkede tüketicilerinin hayatına erişilebilir fiyatlarla konfor katan Derby’nin üreticisi olan Azmüsebat; Türkiye’nin ilk BOPP (Çift Yönde Gerdirilmiş Polipropilen) film üreticisi olan Polinas; en gelişmiş küresel ve yerel teknoloji ürünlerinin dağıtımını hızlı ve güvenli şekilde yapan Penta Teknoloji yer alıyor.

 

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., gelişme potansiyeli taşıyan, kaynak ve yapılandırma ihtiyacı olan girişim şirketlerine ve projelerine yatırım yapmak amacıyla kurulmuş halka açık bir şirkettir. Yıldız Holding'in uzun yıllar geliştirdiği stratejik üstünlükleri, bilgi birikimini ve uzman kaynakları verimli biçimde kullanmayı prensip edinmiştir.  Gözde Tech Ventures Yıldız Holding bünyesindeki Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı tarafından, teknoloji girişimlerine yatırım yapmak ve yenilikçi iş fikirlerinin gelişimine yön vermek üzere kurulmuştur. 1957’de kurulan Makina Takım 2012 yılında Yıldız Holding tarafından satın alınmıştır. Müşteri verimliliğini, kârlılığını ve iş güvenliğini artırmak üzere yaklaşık 190 çalışanıyla ileri teknoloji üreten bir mühendislik grubudur. 
Dünyanın beş kıtasında 65’ten fazla ülkede tüketicilerinin hayatına erişilebilir fiyatlarla konfor katan Derby’nin üreticisi olan Azmüsebat, 2016 yılında Yıldız Holding bünyesine katılmıştır.
 
1982 yılında Türkiye’nin ilk BOPP (Çift Yönde Gerdirilmiş Polipropilen) film üreticisi olarak Manisa’da kurulan Polinas, sektörün lider firmalarından biridir. 
1990 yılında temelleri atılan, 2011’de de Yıldız Holding bünyesine katılan Penta Teknoloji, en gelişmiş küresel ve yerel teknoloji ürünlerinin dağıtımını hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştiren, Türkiye’nin öncü katma değerli teknoloji dağıtıcı şirketlerindendir. 

Sektörler

Yıldız Holding’de ana odağımızı Gıda ve Perakende sektörleri oluşturuyor. Global ölçekte faaliyet gösterdiğimiz Gıda sektöründe olduğu gibi Perakende sektöründe de daima liderliği hedefliyor; şirketlerimizi, markalarımızı, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi daha da geliştirmek üzere çalışıyoruz.