Gelişim Programları
Gelişim Programları

Gelişim Programları

Yaşam boyu eğitim artık her zamankinden daha önemli, çünkü iş dünyasında özellikle aranan yetkinlikler her geçen gün artıyor, çeşitleniyor. Biz de Yıldız Holding’de çalışanlarımızın dijitalleşme başta olmak üzere her alanda gelişmeleri için pek çok farklı imkân sunuyoruz.

İş dünyası artık beyaz yaka - mavi yaka gibi kalıplaşmış ayrımlardan uzaklaşıyor; hangi kademede olursa olsun tüm çalışanların “dijital yakalı” olması üzerine yeni bir sistem kuruluyor. Dijitalleşmenin önemini çok erken evrede görüp yatırımlarını buna göre şekillendirmiş bir kurum olarak çalışanlarımızın yaşam boyu eğitim anlayışıyla kendilerini sürekli geliştirebilmelerini hedefliyor, “reskilling” ve “upskilling” odaklı programlar hazırlıyoruz.

Analitik Akademi

Veri analitiği ve yapay zekaya dayalı uygulamalar iş dünyasını temelden dönüştürüyor. Biz de çalışma arkadaşlarımızın güncel teknolojilere adaptasyonunu desteklemek için önemli adımlar atıyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Analitik Akademi programı, lider kademesinden genç yeteneklere kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. 

Analitik Akademi programımız dört farklı bölümden oluşuyor:

Digital Transformers: Liderlerimizin dijital dünyada işlerini etkin bir şekilde yönetmelerine katkı sağlamak için Harvard Üniversitesi’yle iş birliği içinde yürüttüğümüz gelişim ve mentorluk programı. 
 
Digital Champions: Üst düzey yöneticilerimizin dijitalleşme ve veri analitiğini iş süreçlerinde daha etkin kullanabilmeleri için MCT iş birliğiyle düzenlediğimiz dijital liderlik programı. 
 
Data Navigators: Veri biliminde uzmanlaşmış çalışanlar ile veri okur yazarlığı olan yönetim kademesi arasında köprü görevi üstlenecek “navigator”ların yetişmesi için Koç Üniversitesi iş birliğiyle planladığımız program. Yıldız Holding içinde yaptığımız duyuru sonucunda gönüllülük esasıyla Data Navigator olmak üzere başvuran arkadaşlarımızı belli bir uygunluk değerlendirmesi sonrasında programa dahil ediyoruz.
 
Data JOB: Analitik Akademi’nin Yıldız Holding çalışanları haricindeki genç yetenekler için oluşturduğu program. Bu çerçevede, veri bilimi alanında çalışmak isteyen genç ve uygun adaylara gelişim ve işe alım imkanları sunarak hem bu alanda gençlerin yetişmesini destekliyor hem de Yıldız Holding’in IT alanında işveren markası algısına katkı sunuyoruz. 
 

Eğitim Platformları 

Analitik Akademi kapsamındaki dijital eğitimlerimizin yanı sıra pek çok farklı eğitim platformunu da her kademeden çalışanımızın hizmetine sunuyoruz.

15 binden fazla eğitimi içeren kütüphanesi ile Linkedin Learning 
 
Yıldız Ol Yetkinlik Modelimize göre tasarlanan Online Gelişim Kataloğu 
 
Dünyanın en iyi üniversiteleri ve eğitim kuruluşları ile ortaklığı olan Coursera 
 
Yöneticilerimizin yetkinliğini daha fazla geliştirmeye yardımcı olacak Harvard Business School Online
 
Yabancı dil gelişimi için English Ninjas 

Kısacası Yıldız Holding’de sürekli gelişime ve yaşam boyu öğrenmeye inanıyor, her yaştan ve kademeden Yıldız Holdingli için yeni gelişim fırsatları yaratıyoruz!

UYDU

Yeni Nesil Çalışma Modelleri Projesi’yle birlikte hayatımıza giren yeni çalışma modellerine uyum ve adaptasyonu kolaylaştırmak üzere; Makers işbirliğiyle Tüm Beyaz Yakalı Çalışanların eğitim planlamaları gerçekleştirildi.

Turkishwin Kurumsal Üyelik Programı:

Program 1 yıl boyunca, kriterlere uygun seçilen 15 gönüllü katılımcı ile; mentorluk/mentee’lik süreci, prestijli ve interaktif etkinliklerin olduğu içeriklerle bir kişisel gelişim programı çerçevesinde devam edecektir.

Anne Mentorluk-Mentee’lik Programı

Program 6 ay boyunca, gönüllü 50 çalışan annenin katılımıyla; mentorluk&mentee’lik süreci, interaktif eğitim ve aktiviteler içeren etkinliklerle; çalışan kadınlarımızı destekleme, güçlendirme ve deneyim paylaşımı için alan açma odağında ilerleyecektir.

Linkedin Learning

Linkedin Learning, içerisinde 16.000’den fazla içerik bulunan ve Linkedin üzerinden ulaşılabilen bir eğitim platformudur. Soft-skillerden teknik eğitimlere uzanan bir eğitim kataloğu mevcuttur. Linkedin eğitimleri sonucunda kişiler online sertifika almaktadır.

Commercial Akademi

Kurum içerisindeki ticari tüm departmanları kapsayacak akademi projesidir. Satış, Pazarlama, E ticaret ve Satınalma departmanlardaki kişilerin çeşitli eğitimler ve mentorlük projeleri ile gelişimlerine katkı sağlamak hedeflenmiştir.

MasterClass

Dünyanın alanında en uzman eğitimcilerinden oluşan bir eğitim platformudur. Kisiler, Sanat ve Eğlence, İş, Tasarım ve Stil, Spor ve Oyun, Yazma ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli konularda 150'den fazla eğitmene ve sınıfa sınırsız erişim elde ederler. Eğitimler ortalama 10 dk’dan oluşmaktadır.

Online Gelişim Kataloğu

Kendi alanında lider konuşmacılar tarafından düzenlenen ve çalışanların yükselen trendlere online ortamda ulaşmasını hedefleyen eğitimlerdir. Keynote, webinar, crash course, workshop ve online sınıf versiyonlarında düzenlenmektedir. 

Harvard Business School Online

Harvard öğretim üyeleriyle gerçekleştirilen online eğitim programıdır. Sadece direktör ve üstü pozisyonlar için atama yapılır. Dünyanın dört bir yanından kabul alan adaylar aynı sınıfta Harvard profesörlerinden eğitim görme fırsatına sahip olur ve sonunda sertifika kazanılır. Dersler vakalar yardımıyla hayata geçirilir. Tartışma ve uygulama fırsatı sağlanır. 

Data Navigators

Dijital dönüşüm kapsamında kurumun içerisindeki yeteneklere dijital yetkinlik, veri bilimi konusunda teknik ve süreçsel değerler kazandırmayı hedefleyen eğitim ve gelişim programıdır. Eğitimde yer alan kişilerden veri odaklı, yüksek katma değer ve finansal fayda sağlayacak projeler geliştirmeleri beklenir. Eğitimler Koç Üniversitesi’nden alanında uzman kişiler tarafından verilmektedir. 

Dijital Yaka

Katılımcıların yeni nesil teknolojiler, dijital araçlar ve 21. Yy yetkinlikleri ile ilgili farkındalık kazanmaları ve uygulamalar ile bu yetkinlikleri geliştirmelerini hedefleyen eğitimlerdir. Amaç: Çalışanları geleceğin iş dünyasına hazırlamak. Çalışma hayatına yeni giren kavramlar ve meslekler ile ilgili bilgi vermek. Veri odaklı ve dijital iş yapış şekillerine ilişkin hakimiyet kazandırmak.

Eğitimler

İlham Ver & Yetkinlik Ölç- Ongun Tan: Keynote

Dijital Algıyı Arttır- IoT, Büyük Veri Yapay Zeka, Veri Analitiği-Veri Görselleştirme, Dijital Müşteri Deneyimi

Deneyim Yaşat- Design Thinking, Lean Startup, Agile
 

English Ninjas

Native hocalar ile gerçekleşen speaking dersleri üzerinden çalışanların İngilizcesini geliştirmeyi planlayan online İngilizce öğrenme platformudur. 30 Saat speaking tamamlanınca kişinin kur atlamış olması öngörülür. 30 saat sonunda kur atlama sınavı yapılır.

Koçluk

Koç havuzumuzda bulunan kişiler arasından, şirket dışından sağlanan koçluk desteğidir. Mentorluk- Yeni Bir Lider Boğaziçi Üniversitesi ile çalışanların liderlik gelişimini desteklemek amacıyla toplam 115 saat olmak üzere planlanan gelişim programıdır. 

İlham veren konuşmalar ile açılış
 
72 saat Boğaziçi Üniversitesi ile liderlik gelişimi 
 
Akademik Eğitim & Atölyeler
 
4 seans üst düzey yöneticiler ile mentorluk programı
 
6 seans profesyonel koçlar ile koçluk programı 
 
Ayrıcalıklı etkinlikler- İş Dünyası, Kültür Sanat 
 
Spor Etkinlikleri ve Dijital Buluşmalar