harvard3.jpg

SABRİ ÜLKER MERKEZİ

Yıldız Holding’in toplum sağlığının geleceğine yönelik hayata geçirdiği projeler kapsamında Harvard Sabri Ülker Metabolik Araştırmalar Merkezi 2015 yılında ismini almıştır. Prof. Dr. Hotamışlıgil liderliğinde genetik ve metabolik hastalıkların oluşmasını önlemek adına kurulan Sabri Ülker Merkezi hem Türkiye’den hem dünyadan bilim adamlarına ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra Merkez dünyanın en önde gelen bilim insanları ile genç kuşak araştırmacıları bir araya getirmek ve en yeni bilimsel gelişmeler hakkında fikir alışverişi ve işbirliği olanakları yaratmak için İstanbul ve Boston’da dönüşümlü üst düzey sempozyumlar düzenliyor.

 

Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu adı altında düzenlenen sempozyum serisinin ikincisi 29-30 Mayıs 2018 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde, Sabri Ülker Vakfı’nın ev sahipliğinde yapıldı. 2020 yılında tekrarı düzenlenecek olan Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu, Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil liderliğinde ve Sabri Ülker Vakfı’nın ev sahipliğinde 3-5 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Nobel Bilim Ödülü sahibi konuşmacıların yer alacağı Sempozyumda, son dönem çalışmalar paylaşılacak ve Sabri Ülker Bilim Ödülü 2020 sahibini bulacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın:

https://www.sabriulkersymposium.org/2020/