yemekte-denge.jpg

YEMEKTE DENGE PROJESİ

Çocukların henüz okul çağındayken dengeli beslenmenin önemini kavraması için Türkiye’nin en kapsamlı beslenme eğitimini hayata geçiren Sabri Ülker Vakfı, Yemekte Denge Projesi ile çocuklara ulaşıyor.

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü “Yemekte Denge Projesi” kapsamında bugüne kadar Türkiye’nin 10 farklı ilinde 8-11 yaş arasındaki 1 milyon ilköğretim öğrencisine dengeli beslenme eğitimi verdi. Çocukların yanı sıra velilerin de dengeli beslenmeyle ilgili bilinçlendirilmesini hedefleyen proje, Türkiye’nin en kapsamlı ve geniş beslenme eğitimi programı olması açısından çok büyük önem taşıyor.

Sabri Ülker Vakfı, TFF ile ortaklaşa yürüttüğümüz Futbol Köyleri projesi kapsamında da köylere giderek minik sporculara dengeli beslenmenin önemini anlatıyor. Türkiye çapında 8 ilde düzenlenen eğitimlere katılan spor tutkunu çocuklar, bu eğitimlerde sporcu beslenmesi ve besinler konusunda bilgiler alıyor, interaktif oyunlar ile hem eğleniyor hem de dengeli beslenmeyi öğreniyor.

Daha fazla bilgi için: yemektedenge.com