SanatAtolyesiK.jpg

ÜLKER ÇOCUK SANAT ATÖLYESİ

Çocukların kendilerini her anlamda geliştirebilmeleri için spora olduğu kadar sanata da eğilmelerini önemsiyoruz. Çünkü sanatın çocukların hayal güçleri ve estetik duygularının gelişiminde katkısının çok büyük olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, çocuklarımızın küçük yaşta sanat sevgisi kazanması ve sanatsever bireyler olması için Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ni kurduk.

 

Art Beat İstanbul Güncel Sanat Fuarı’nda 2011 yılında kapılarını açan atölyemiz aracılığıyla, her yıl farklı platformlarda binlerce çocuğun çağdaş sanatla tanışmasını sağlıyoruz. Bu atölyelerde çocuklara ayrıca dönemin ünlü sanatçılarıyla buluşma ve onların sanatsal birikimlerinden yararlanma imkânı da sunuyoruz.

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, 4 yılda 13.000 çocuğu sanat ile buluşturdu. Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, Contemporary İstanbul, Art International gibi önde gelen sanat platformlarının yanı sıra, Burhan Doğançay Retrospektifi gibi Yıldız Holding’in desteklediği sergiler içinde ve Ülker Çocuk Sinema Şenliği’nin düzenlendiği bazı illerde de küçük sanatçıları ağırlıyor.

Daha fazla bilgi için: cocuksanatatolyesi.ulker.com.tr