Mutlu Çocuklar


Çocukların hayatlarında küçük bir desteğin bile yarınlarında büyük fark yaratacağını biliyor ve sosyal sorumluluk projelerimizde önceliği çocuklara veriyoruz

Bisküvi ve çikolata üreticisi olarak ülkemizde yetişen onlarca kuşağın çocukluklarından bu yana hayatındayız. Onları nesillerdir yakından tanıyor, ihtiyaçlarını görüyor ve önemsiyoruz. Gelişimlerine fayda sağlayacak projelerde yer alarak, yarınlara hazırlanmalarına destek olmaktan ve “onların mutluluğundan” mutluluk duyuyoruz. 
 
Çocukların hayatlarında küçük bir desteğin bile yarınlarında büyük fark yaratacağını 73 yıllık tecrübe ve gözlemlerimizden de biliyor ve sosyal sorumluluk projelerimizde önceliği çocuklara veriyoruz. Sanattan spora her projemizde çocuklarımıza bir pencere açıyoruz. 

2007 yılından bu yana spor, kültür-sanat ve eğitim alanında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle sadece Türkiye'de 2 milyon çocuğumuza ulaşmanın kıvancını yaşıyoruz

cockvespor.jpg

ÇOCUK VE SPOR

Çocuklarımızın ülkemizin geleceği olduğuna gönülden inandığımız için sadece profesyonel futbola değil, 6-12 yaş grubundaki çocuklara yönelik spor projelerine de Ülker Çocuklar İçin Futbol (Grassroots) adı altında katkıda bulunuyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu’yla birlikte gerçekleştirdiğimiz Ülker Çocuklar İçin Futbol projesi kapsamında bugüne kadar 264.500, toplamda ise  272.500 çocuğumuza spor yapma alışkanlığı kazandırmak için çalıştık.

Çocukları sporla buluşturduğumuz projelerimiz:

Proje

Proje Süresi

Ulaşılan Çocuk Sayısı

Futbol Eğitim Merkezleri

7 yıl

79.000

Futbol Köyleri

9 yıl

6.100

Futbol Şenlikleri

5 yıl

162.000

Elit Futbol Köyleri

3 yıl

264

Üniversite –Okul Futbolu

1 yıl

43.200

U13 İstanbul Okullar Ligi

1 yıl

10.000

Futbol Okulları

1 yıl

2.500

U20 Grassroots Şenlikleri

2 ay

1.700

Grassroots Day

5 yıl

17.300

Basketbol Şenliği

8 yıl

8.000

Toplam

 

330.064

Çocuklar İçin Futbol Projesi:

Futbol Köyleri: Yıl boyu izlenen 12 yaşındaki yetenekli çocukların katıldığı TFF-Ülker Futbol Köyleri’ni yaz aylarında hayata geçiriyoruz. TFF ile birlikte 8 yılda, 30 ilde 53 futbol köyü düzenledik. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yetenekli çocuklar; sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerine fayda sağlıyor. Satranç, dengeli beslenme, yaratıcı drama, çevre bilinci, kişisel bakım, ilk yardım, sanat eğitimleri de alan yetenekli gençler, Futbol Köyleri’nde hem eğleniyor, hem de futbol oynuyor. Geçmiş yıllarda TFF–Ülker TFF-Ülker Futbol Köyleri
TFF-Ülker Futbol Köyleri
Futbol Köyleri’ne katılan 36 erkek, 44 kız çocuğumuz milli takımlara seçilme başarısı gösterdi. 50 çocuğumuz ise profesyonel kulüplerle sözleşme imzaladı.

Elit Futbol Köyleri: 2014 yılı yaz dönemi TFF-Ülker Futbol Köyleri’nde antrenörleri tarafından seçilen 102 yetenekli çocuk Riva’da yer alan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde ağırlandı. Köyler 46’sı kız, 56’sı erkek olmak üzere 2 etap halinde 26 Ocak-8 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşti. TFF-Ülker Elit Futbol Köyleri’nde, 12-13 yaş grubundaki en yetenekli çocuklar, 1 hafta boyunca futbolun yanı sıra hayatlarında yeni açılımlar sağlayacak farklı eğitimler aldı. Uzmanlar tarafından düzenlenen eğitim programında minik sporcular; bizzat milli takım antrenörleri ile buluşup futbol yeteneklerini geliştirdi; futbolun özünde yer alan kardeşlik, centilmenlik ve dayanışma ruhunu keşfetti.

Daha fazla bilgi için: ulkercocuklaricinfutbol.com


DİĞER SPOR ETKİNLİKLERİMİZ:

  • FIFA U20 Dünya Şampiyonası Grassroots Şenlikleri
  • Grassroots Day
  • 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası Children Of The World (Cow) Projesi
  • Grassroots Day
watching-film.jpg

ÜLKER ÇOCUK SİNEMA ŞENLİĞİ

Çocuklarımıza 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir hediye vermek ve sinema Ülker Çocuk Sinema Şenliği
Ülker Çocuk Sinema Şenliği
aracılığıyla ufuklarını ve hayal güçlerini genişletmek amacıyla 2008 yılında Ülker Çocuk Sinema Şenliği projemizi başlattık. Yedi yıldır düzenlediğimiz şenliğimizle Türkiye’nin her yerinden yüz binlerce  çocuğa ulaştık ve farklı sebeplerle sinemaya gidemeyen on binlerce çocuğumuza beyaz perdeyle tanışma fırsatı sunduk. Yöneticilerimiz Mardin, Van, Kars ve Artvin’e giderek ilk gösterimleri oradaki çocuklarımızla birlikte izledi. Bu sayede Anadolu’da sinemaya gidenlerin oranında da dikkat çekici bir artış görüldü.

Bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanından 1.100.000 çocuğumuz
Ülker Çocuk Sinema Şenliği’ne katıldı.
1.100.000 Çocuk
63 Şehir
8.780 Film gösterimi
1.130.000 Hediye kutusu

 

SanatAtolyesiK.jpg

ÜLKER ÇOCUK SANAT ATÖLYESİ

Çocukların kendilerini her anlamda geliştirebilmeleri için spora olduğu kadar sanata da eğilmelerini önemsiyoruz. Çünkü sanatın çocukların hayal güçleri ve estetik duygularının gelişiminde katkısının çok büyük olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, çocuklarımızın küçük yaşta sanat sevgisi kazanması ve sanatsever bireyler olması için Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ni kurduk.

 

Art Beat İstanbul Güncel Sanat Fuarı’nda 2011 yılında kapılarını açan atölyemiz aracılığıyla, her yıl farklı platformlarda binlerce çocuğun çağdaş sanatla tanışmasını sağlıyoruz. Bu atölyelerde çocuklara ayrıca dönemin ünlü sanatçılarıyla buluşma ve onların sanatsal birikimlerinden yararlanma imkânı da sunuyoruz.

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, 4 yılda 13.000 çocuğu sanat ile buluşturdu. Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, Contemporary İstanbul, Art International gibi önde gelen sanat platformlarının yanı sıra, Burhan Doğançay Retrospektifi gibi Yıldız Holding’in desteklediği sergiler içinde ve Ülker Çocuk Sinema Şenliği’nin düzenlendiği bazı illerde de küçük sanatçıları ağırlıyor.

Daha fazla bilgi için: cocuksanatatolyesi.ulker.com.tr

yemekte-denge.jpg

YEMEKTE DENGE PROJESİ

Okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukların dengeli beslenmenin önemini kavraması ve sağlıklı beslenme alışkanlığı geliştirmeleri için Türkiye’nin en sürdürülebilir beslenme eğitimini hayata geçiren Sabri Ülker Vakfı, Yemekte Denge Eğitim Projesi ile çocuklara ulaşıyor. Kaliteli, sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için yeterli ve dengeli beslenmek gerekiyor. Bu alışkanlığı küçük yaşlarda edinmek de sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlıyor.

Sabri Ülker Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Yemekte Denge Eğitim Projesi” kapsamında bugüne kadar Türkiye’nin 10 farklı ilinde 6-10 yaş arasındaki 1,5 milyon okul öncesi ve ilköğretim öğrencisi, öğretmen ve veliye ulaşıldı. Projede “Dengeli bir şekilde her şeyi yiyebilirsin. Tek yapman gereken dengeyi nasıl kuracağını öğrenmek” ana mesajı ile çocukları sağlıklı bir yaşama hazırlayacak 5 temel mesaj yer alıyor:

  1. Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek, hastalıklara yakalanmayı önlemek ve yaşam kalitesini yükseltmek için besinleri, vücudun ihtiyacı olduğu kadar ve uygun zamanlarda yemektir. Dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan insanların beslenme şekilleri de farklı olabilir. 
  2. Sağlıklı ve aktif bir yaşam için besinlere ihtiyaç duyarız. 
  3. Sağlıklı beslenme, “Sağlıklı Beslenme Tabağındaki besinlerin yeterli ve dengeli tüketilmesiyle olur.” 
  4. Aktif olmak, spor yapmak sağlığımızı korur ve geliştirir. 
  5. Sağlığımızı korumak ve aktif bir yaşam için beslenme ve hijyen kurallarına dikkat etmek önemlidir.

 

Tüm bu temel mesajlar eğlenceli posterler, eğitici kartlar ve interaktif oyunlar ile www.yemektedenge.org adresinde yer alıyor.