İş Ortaklarımız İle

ORTAK GİRİŞİMLERİMİZ

Kurucumuz Sabri Ülker’in, endüstriyel anlamda "Dünyada neler oluyor?" sorusuna erken yanıt araması Yıldız Holding ve bünyesindeki şirketlerin küresel ekonomiyle entegrasyonunu hem kolaylaştırdı hem de hızlandırdı. Sabri Ülker’in, bisküvi ve çikolata sektöründe, dünyadaki gelişmeleri takip etmenin neredeyse imkânsız olduğu 1960’lı yıllarda dünyaya ayak uydurmanın yollarını araması, bizlere çok erken bir dönemde dünyadaki rekabeti ve gelişmeleri yakından izleme fırsatı kazandırdı.

1960’lı yıllarda gelişmekte olan ülkelere teknik destek sağlamak amacıyla ülkemize gelen The International Executive Service Corps (IESC) uzmanlarından ilk faydalanan grup olduk. O dönem için şimdiki konumumuza geleceğimiz tahmin edilemeyebilirdi. Bugün bu ilerici hamlenin de yardımıyla dünyanın gıda devleri ile rekabet edebilme gücüne sahip bir Yıldız Holding var. Rekabet gücümüzün yanı sıra, artık holdingimizin şirketleri, dünyanın önemli şirketleriyle eşit ortaklıklar kurabilecek konuma geldi.

Yaptığımız anlaşmalarla sadece ticaret yapmakla kalmadık, ortak olduğumuz şirketlerle teknoloji ve yenilikleri paylaşma fırsatı da yakaladık. Böylelikle daha yüksek kalitede ürünleri daha verimli bir şekilde üreterek tüm dünyadaki tüketicilerimiz için değer yaratmış olduk.

PAYDAŞLARIMIZ

1944 yılında 3 kişi ile başladığımız yolculukta paydaşlarımızın kazancını da kendi kazancımız kadar koruduk ve kolladık. İkinci Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan zor yıllarda müşterimizin bize gelmesinin zor olduğunu görünce, nakliye bedellerini düşünmeden ürünlerimizi onlara ulaştırdık. Ekonomik kriz dönemlerinde distribütörlerimizle el ele vererek esnafı ve tüketicimizi ürünsüz bırakmadık. Tedarikçilerimize verdiğimiz söz bizim için yazılı sözleşmelerden çok daha önemli oldu. O nedenledir ki, pek çok tedarikçimizle uzun yıllardır güven üzerine kurulu ilişkiler sürdürüyoruz.

Bugün dünya çapında 49 bin çalışanımız; yalnızca Türkiye’deki 2500 tedarikçimiz, 360 distribütörümüz, 2500 sözleşmeli çiftçimiz ve hizmet aldığımız 173 üçüncü parti şirketlerimizde çalışanlar ve onların aileleri ile birlikte 650 bin kişinin daha iyi bir hayat sürmesi için el birliği ile çalışıyoruz. Biz büyüdükçe ve güçlendikçe ailemiz ve hayatına dokunduğumuz insanların da sayısı artıyor. Bu birliktelik bizi daha iyisini yapma konusunda cesaretlendiriyor.