GIDA

Bugün holdingimizin çatısı altında bisküviden çikolataya, şekerlemeden sakıza, sıvı yağdan süt ürünlerine, gazlı içecekten dondurma ve kahveye uzanan geniş bir yelpazede üretim yapıyoruz. Tüketicilerimize daha iyisini sunabilmek için dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor, markalarımızla özdeşleşen kalite standardımızdan asla taviz vermiyoruz.

ulker_logo.jpg

Atıştırmalık

Bizim gıda sektöründeki hikayemiz Ülker Pötibör’le başladı. O yüzden ilk fabrika, ilk marka, ilk dağıtım, ilk satış gibi bütün ilkleri bisküvi ile yaşadık. Benimsediğimiz “usta üreticilik” anlayışı bizim için başka bir ilk olan Ülker Çikolata’yla devam etti. Ürettiğimiz birbirinden lezzetli ürünlerle tüketicimizin gönlünü kazanmayı başardık ve kısa sürede Ülker marka bisküvi ve çikolatalar, Türkiye gıda sanayinde öncü ve lider sıfatlarıyla anlatılmaya başladı.

Yiyecek-İçecek

Ülker’le devam eden başarı dolu yolculuğumuzun 50. yılı olan 1994’te, gıda sektörüne yeni bir soluk getirdik. 1993’te temeli atılan yağ fabrikamızın ürettiği “Bizim Yağ” markalı ürünler, Yıldız Holding’in sadece bisküvi ve çikolata üreticisi olarak kalmayacağının da işaretiydi.

Tüketicilerimizle kurduğumuz yakın bağ, yepyeni kategorilerde yepyeni ürünlere ihtiyaç olduğunu anlamamızı sağladı. Böylelikle yağ, süt ve sütlü ürünleri, içecek ve mutfak ürünleri gibi gıda sektörünün diğer kategorilerinin oluşmasında, bisküvi ve çikolata alanındaki tecrübelerimizi kullanma fırsatı bulduk. İlk yağ fabrikamız Besler, ilk margarinimiz Bizim’den bu yana, gıda alanında kısa sürede uzun yol aldık.

Bugün holdingimiz 49 ürün kategorisinde 320 marka ve binlerce çeşit ürünle, gıda sektörünün lider kuruluşu olmaya devam ediyor. Aramıza kattığımız Godiva, United Biscuits gibi markalarla global bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.
Kurucularımız Sabri ve Asım kardeşler, ekmeğin bile karneyle dağıtıldığı dönemin Türkiye’si için umut verici bir adım attı ve Ülker’i kurdu. Başlangıçta 3 kişiden oluşan ekipleri, yılda sadece 75 ton bisküvi üretebiliyordu. 50 yıl sadece bisküvi ve çikolata üretimi gerçekleştiren Ülker, Yıldız Holding çatısı altında milyonlarca kişinin hayatında yeri olan uluslararası bir markaya dönüştü.

Bu hızlı büyümenin altında yatan en büyük etkense Ülker’i kurduğumuz ilk günden bu yana ihtiyaçları doğru gözlemlememiz ve o doğrultuda ürettiğimiz yüksek kaliteli ürünlerle tüketicilerimizin beğenisini toplamamız oldu. Böylece ürettiğimiz ürünlerin ve Ülker’in gücü ile oluşturduğumuz yeni markaların çoğu kendi kategorisinde zirvede yer aldı.

3. Dünya Sıralaması (Bisküvi)

  Çikolata Üreticisi
320 Gıda Alanındaki Marka Sayısı
2,9 Milyon Ton Sadece Türkiye’de Hammadde Alımı

70 yıl önce Ülker’le yolculuğumuza başlarken tek bir  hedefimiz vardı. Her zaman ulaşılabilir, yeniliklerle dolu ve kaliteli bir marka  olmak. Bu da adımızın lezzet ve güvenle özdeşleşmesinde büyük rol oynadı.
 
Tüketicimizle aramızda kurduğumuz eşsiz bağı hep daha ileriye taşımak için müşteri odaklı yaklaşımımızı ön planda tuttuk. 1950’li yıllardan beri büyük önem verdiğimiz marka iletişimiyle de bu bağı gittikçe kuvvetlendirdik. Bu sayede her yıl yapılan araştırmalarda tüketicilerin en beğendiği ve kendine yakın hissettiği markalar arasında en üst sıralarda yer almayı başardık. Ülker isminin ürettiğimiz Türk damak tadına uygun her ürünün garantisi olarak anılmaya başlaması da bu durumu çok net bir şekilde açıklıyor.
 
Bugün holdingimizin çatısı altında bisküviden çikolataya, şekerlemeden sakıza, sıvı yağdan süt ürünlerine, gazlı içecekten dondurma ve kahveye uzanan geniş bir yelpazede üretim yapıyoruz. Tüketicilerimize daha iyisini sunabilmek için dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor, markalarımızla özdeşleşen kalite standardımızdan asla taviz vermiyoruz.

Daha fazla bilgi için ulker.com.tr

 

ub_logo.jpg

UNITED BISCUITS

Kasım 2014’te Yıldız Holding bünyesine katılan United Biscuits, 1830 yılında kurulan McVitie&Price’ın 1948 yılında MacFarlane Lang ile birleşmesiyle kuruldu. 66 yıllık yolculuğunda pek çok markayı bünyesine katarak bugüne ulaşan şirket, 1962 yılında Crawford's Biscuits ve 1965’te MacDonald's Biscuits, 1967’de İngiliz gevrek üreticisi Meredith & Drew, 1990’da Hollanda’nın lider bisküvi ve şekerleme şirketi Verkade ve 1998’de Campbell Soup Company şirketlerinden Delacre markalarını bünyesinde topladı.

66 yılda dünyanın en büyük altıncı bisküvi üreticisi olmayı başaran United Biscuits hali hazırda, doğup büyüdüğü İngiltere pazarının da lideri konumunda. Şu anda 20 ana markası bulunan United Biscuits’in en ünlü markaları arasında McVitie’s, Jacob’s, Delacre, Twiglets, BN, Go Ahead, Sultana, Penguin, Carr’s, Verkade, DeliChoc, Mini Cheddars ve Jaffa Cakes bulunuyor.

Daha fazla bilgi için unitedbiscuits.com

godiva2.jpg

Godiva

Dünyanın lider premium çikolata üreticisi Godiva’yı 2007 yılı sonunda bünyemize katarak, dünya çapında bir başarıya imza attık. Birlikteliğimizin ilk gününden itibaren birbirimizi besleyecek çok fazla şey olduğunun farkındaydık. Bu farkındalıkla Godiva’yı kendi ayakları üzerinde duran, bağımsız bir şirket olarak konumladık. Böylece Godiva, beş yıl gibi kısa bir süre sonunda gelişerek büyüyen, yeni pazarlara açılan uluslararası bir şirket haline dönüştü.

Kökleri Belçika’da olan, 80 yıldır çizgisini hiç bozmadan şık ve el yapımı çikolatalar üreten Godiva, ortaklığımızla birlikte bisküvi, kek, kakao, kahve ve çeşitli çikolatalı içecekleri de üreterek ürün gamını geliştirmiş oldu. Sadece bununla da kalmadı, holdingimizin uluslararası ağı sayesinde bu eşsiz lezzet çok daha fazla tüketiciye ulaşmaya başladı. Bu yatırımın hem bizlere hem de Godiva’ya olumlu anlamda yansımasının altında da yine Yıldız Holding’in “alanında en iyisi olma” anlayışı yatıyor.

Daha fazla bilgi için godiva.com

ŞİRKETLERİMİZ