CamlicaKampusu.jpg

Yönetimimiz

murat-ulker.jpg

Murat Ülker

Yönetim Kurulu Başkanı

1959 yılında doğan Murat Ülker, üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yaptı.

1982 yılında iş hayatına başlayan Murat Ülker, yurtdışında American Institute of Baking (AIB) ve Zentralfachschule der Deutschen Süßwarenwirtschaft (ZDS) gibi okullarda sektörle ilgili eğitim çalışmalarına katıldı. ABD’de Continental Baking şirketinde staj yaptı. Bisküvi, çikolata ve gıda sektörüyle ilgili olarak, ABD ve Avrupa’da, üç yıl boyunca yaklaşık 60 fabrika ve tesiste incelemelerde bulundu. Ayrıca çeşitli International Executive Services Corps (IESC) projelerinde görev aldı.

Murat Ülker, gruptaki görevine 1984 yılında Kontrol Koordinatörü olarak başladı. İlerleyen yıllarda İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve ardından Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. İcra Komitesi Üyeliği ve grubun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Murat Ülker, bu süreçte, "Dikey Entegrasyon" modeline bağlı olarak birçok yeni yatırımı yönetti.

2000 yılında Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Murat Ülker, 2008 yılından bu yana çalışmalarını Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürüyor.

Evli ve üç çocuk babası olan Murat Ülker, ailesiyle seyahat etmekten ve yelken sporu yapmaktan hoşlanıyor. Murat Ülker’in ilgi alanları arasında hat sanatı ve modern resim de bulunuyor.

instagram.com/mu_ulker/

ali-ulker.jpg

ALİ ÜLKER

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1969 yılında doğan Ali Ülker, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi bölümlerinde eğitim aldı. IMD ve Harvard’da çeşitli eğitim programlarına katıldı. De Boccard & Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışması’nda (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Organizasyon Projesi’nde (1997) yer aldı.

İş hayatına 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş. Kalite Kontrol Departmanı’nda Stajyer olarak başlayan Ali Ülker, 1986-1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de Stajyer, Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü, Ürün Grup Koordinatörü ve Ürün Grup Müdürü pozisyonlarında görev aldı. 1998 yılında Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de, 2001 yılında ise Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. 2002 yılında Gıda Grubu Başkan Yardımcılığı’na, 2005 yılında ise Grup Başkanlığı’na atandı. 2011 yılından bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Ülker, Global İnovasyon ve Kalite Grup Başkanlığını da (Chief Innovation and Quality Officer) üstlenmiş durumda.

Evli ve üç çocuk babası olan Ali Ülker, balık avlamaktan, sinemaya gitmekten ve kitap okumaktan keyif alıyor, basketbol ve bilardo oynuyor.

twitter.com/Ali_Ulker


cem-karakas.jpg

Dr. Cem Karakaş

İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1974 yılında doğan Dr. Cem Karakaş Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde lisans, Massachussetts Institute of Technology’den yüksek lisans ve İstanbul Üniversitesi’nden doktora dereceleri aldı.

Karakaş, Koç Holding Stratejik Planlama Grubu’nda çalışma hayatına başladı. 2006-2010 yılları arasında Erdemir Grubu’nun Grup Finans Yöneticiliği’ni (CFO) yürüten Karakaş, daha önce OYAK Grubu’nda Yeni İş Geliştirme Direktörü ve Oyak Konut İnşaat A.Ş. Genel Müdürü olarak çalışmanın yanı sıra çeşitli yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

100’den fazla işlem tecrübesi ile Karakaş, ülkemizin önde gelen şirket satın alma, satma ve yeniden yapılandırma uzmanıdır.

2010 yılı başından beri şirket bünyesinde yer alan ve Mali İşler Grup Başkanı (CFO) ve Gıda Dışı Yatırımlar Murahhas Azası olarak görev yapan Dr. Cem Karakaş Ekim ayı itibari ile İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Dr. Cem Karakaş, dalış ve kayağa ilgi duyuyor.

twitter.com/cemkarakas

huseyin-avni-metinkale.jpg

Hüseyin Avni Metinkale

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü

1963 yılında doğan Hüseyin Avni Metinkale üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümünde yaptı.

Çalışma hayatına 1985 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası’nda proje yöneticisi olarak başladı, ardından yönetici ortak olarak Pripack Ambalaj A.Ş.’de görev aldı.

2001 yılından itibaren Yıldız Holding bünyesinde Komite Başkanlığı, İcra Kurulu Üyeliği ve Ambalaj Grubu Başkanlığı gibi çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunan Metinkale 2008 yılından bu yana Yıldız Holding Genel Müdürü ve 2010 yılından bu yana da Holding Yönetim Kurulları Genel Sekreteri olarak görev yapıyor.

Grubun çeşitli şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği bulunan Metinkale 2016 yılında Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi.

Evli ve 4 çocuk babası olan Metinkale İngilizce biliyor.