CamlicaKampusu.jpg

Yönetimimiz

ali-ulker.jpg (1)

ALİ ÜLKER

Yönetim Kurulu Başkanı

1969 yılında doğan Ali Ülker, İstanbul Erkek Lisesi’nde eğitim aldıktan sonra üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi bölümünde tamamladı. IMD, INSEAD, Wharton ve Harvard’da çeşitli eğitim programlarına katıldı. De Boccard & Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışması’nda (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Organizasyon Projesi’nde (1997) yer aldı.

İş hayatına 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş. Kalite Kontrol Departmanı’nda stajyer olarak başlayan Ali Ülker, 1986-1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de Stajyer, Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü, Ürün Grup Koordinatörü ve Ürün Grup Müdürü pozisyonlarında görev aldı. 1998 yılında Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdür olan, 2000 yılında Perakende Grup Başkan Yardımcılığı’na getirilen Ali Ülker 2001 yılında ise Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini de üstlendi. 2002 yılında Gıda Grubu Başkan Yardımcılığı’na, 2005 yılında ise Ülker Grup Başkanlığı’na atandı. 2011 yılından bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüten Ali Ülker 29 Ocak 2020’de Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Pazarlama ve satış alanlarında güçlü bir birikim ve tecrübeye sahip olan Ülker, inovasyon konusuna özel bir ilgi duyuyor ve Grup içinde bu konuda çalışan ekipleri destekliyor. Ülker, gençlere danışmanlık yapmaktan keyif alıyor. Açık hava ve doğada olmayı ve spor yapmayı seviyor. İngilizce ve Almanca bilen Ali Ülker evli ve 3 çocuk babası.

murat-ulker.jpg

Murat Ülker

Yönetim Kurulu Üyesi

Murat Ülker 1959 yılında doğdu, üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.

1982 yılında iş hayatına başlayan Murat Ülker, yurt dışında American Institute of Baking (AIB) ve Zentralfachschule der Deutschen Süßwarenwirtschaft (ZDS) gibi okullarda sektörle ilgili eğitim çalışmalarına katıldı. ABD’de Continental Baking şirketinde staj yaptı, bisküvi, çikolata ve gıda sektörüyle ilgili olarak, ABD ve Avrupa’da, üç yıl boyunca yaklaşık 60 fabrika ve tesiste incelemelerde bulundu. Ayrıca çeşitli International Executive Services Corps (IESC) projelerinde görev aldı.

Gruptaki görevine 1984 yılında Kontrol Koordinatörü olarak başlayan Murat Ülker, ilerleyen yıllarda İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve ardından Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. İcra Komitesi Üyeliği ve grubun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Murat Ülker, bu süreçte, “Dikey Entegrasyon” modeline bağlı olarak birçok yeni yatırımı yönetti.

2000 yılında Yıldız Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Murat Ülker, 2008’den 2020 yılına kadar çalışmalarını Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürdü. 29 Ocak 2020 itibariyle Yönetim Kurulu Üyesi olarak holdinge bağlı şirketlerde aktif görev almaya devam eden Murat Ülker, pladis ve Godiva’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapıyor. 

Evli ve üç çocuk babası olan Murat Ülker, ailesiyle seyahat etmekten ve yelken sporu yapmaktan hoşlanıyor. Murat Ülker’in ilgi alanları arasında hat sanatı ve modern resim de bulunuyor.


mehmet_tutuncu_21.jpg

Mehmet Tütüncü

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı – CEO

Mehmet Tütüncü Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.  IRI bursu ile İtalya'da 6 ay Üretim, Kalite Kontrol ve Bakım Uygulamaları, Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama, IMD/İsviçre, Insead/Singapore’da da çeşitli eğitimlere katıldı.

İş hayatına 1981 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Yapı İşleri Bölümü’nde mühendis olarak başlayan Mehmet Tütüncü, 1987-1996 yılları arasında Best Rothmans Entegre Sigara ve Tütün Sanayi A.Ş’de sırasıyla Üretim Müdürü, İşletme Müdürü ve Genel Müdür olarak görev aldı.

Yıldız Holding bünyesindeki ilk görevine, 1996 yılında Ülker Gıda A.Ş.’de İşletmeler Koordinatörü olarak başladı. Ülker Bisküvi ve Çikolata fabrikaları Genel Müdürlüğü, Ülker Grubu Başkan Yardımcılığı, Gıda ve İçecek Grubu Başkanlığı, Gıda Grubu Başkanlığı ve Ulker International Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2016 yılında Yıldız Holding bünyesinde kurulan pladis organizasyonuna Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’dan sorumlu Bölge CEO’su olarak atandı.  2017 yılında Güney Asya ve Latin Amerika bölgeleri ile pladis Global Bilgi Sistemleri ve İş Modelleri Dönüşüm sorumluluğunu da alarak CEO Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2018 yılı Ekim ayından itibaren ise Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Yıldız Holding CEO’luğu görevlerini üstlendi.  TÜGİS Yönetim Kurulu üyesi olan Tütüncü, birçok Türk ve yabancı sektörel organizasyona da üye. FoodDrinkEurope Yönetim Kurulu ve FoodDrinkEurope Liaison Komite’de de yer alıyor.

ibrahim_taskin3_2.jpg

İbrahim Taşkın

Global Hukuk İşleri Başkanı - Yönetim Kurulu Üyesi

1963 yılında doğan İbrahim Taşkın, İlkokul eğitimini Trabzon ve Artvin’de, orta ve lise eğitimini ise İstanbul’da tamamladıktan sonra; 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

İstanbul Barosu’na üye olan İbrahim Taşkın, kariyerine 1989 yılında serbest avukat olarak başladı ve 2019 yılı itibariyle “meslekte 30’uncu yılını tamamlayan hukukçular” arasına girdi. 1990 yılının başından itibaren akademik çalışmalarda bulunan Taşkın, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki Florya Polis Eğitim Merkezi’nde Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Usul Hukuku, Disiplin Hukuku ve Polis Meslek Mevzuatı üzerine dört yıl boyunca dersler verdi. İş hayatında edindiği tecrübelerin yanı sıra, 1996-2004 yılları arasında siyasetin çeşitli kademelerinde üst düzey görevler aldı. 

Hukuk ve akademik kariyerine ek olarak sivil toplum kuruluşlarına da önem veren Taşkın, birçok STK’da Kurucu ve Yönetici olarak yer aldı. Kurucu olduğu vakıflar ve dernekler arasında; “Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı”, “Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı” ve “İlim Yayma Vakfı” ile birlikte “Ülker Mensupları Derneği” bulunuyor.  

Yıldız Holding Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra birçok gurup şirketinde Yönetim Kurulu Üyeliği de bulunan İbrahim Taşkın, İstanbul Sanayi Odası Meclis üyesi, TOBB delegesi ve MÜSİAD üyesidir.

2004 yılından itibaren Yıldız Holding’de sırasıyla Hukuk Müşavirliği, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ve   2016 yılından itibaren de Global Hukuk İşleri Başkanlığı görevlerini yürüten Taşkın, bu görevinin yanı sıra Global kurullar olan; Etik ve Onur Kurulu, Gıda Güvenliği Kurulu, Regülasyon ve Kurumsal İşlemler Başkanlıklarını da sürdürüyor. Taşkın, aynı zamanda Yıldız Holding’in kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve üniversitelerle ilişkilerinin koordinasyonundan da sorumlu. İngilizce bilen Taşkın, evli ve 4 çocuk babası.


gokhan-izmirli.jpg

Gökhan İzmirli

Global İç Denetim ve Risk Yönetim Başkanı - Yönetim Kurulu Üyesi

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Gökhan İzmirli, yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

Çalışma hayatına, 1998 yılında KPMG şirketinde Denetçi olarak başlayan İzmirli, 2003-2007 yılları arasında Akbank’ta Finansal Koordinasyon Yöneticisi olarak çalıştı. 2007 yılında Anadolu Endüstri Holding’de Holding İç Denetim Müdürü olarak çalışmaya başlayan Gökhan İzmirli, 2011-2012 yılları arasında Moskova’da Efes Grubu Yurtdışı Operasyonlar İç Denetim faaliyetlerinin yönetilmesinde görev aldı. 2013 yılında Coca-Cola İçecek şirketinde Türkiye ile Orta Asya ve Orta Doğu bölgelerine bağlı 10 ülkeden sorumlu İç Denetim Başkanlığı görevini yürüten İzmirli, İcra Kurulu Üyeliği de yaptı.

2018 yılında Yıldız Holding bünyesine katılan İzmirli, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra Global İç Denetim ve Risk Yönetim Başkanı görevini yürütüyor. İzmirli, evli ve bir çocuk babası.

yahya-ulker-2-2.jpg

Yahya Ülker

Yönetim Kurulu Üyesi

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2016 yılında mezun olan Yahya Ülker, üniversite eğitimini tamamlamasının ardından, Londra merkezli Kantar Ajansı’nda, İsviçre merkezli bisküvi üreticisi Kambly SA’da ve Credit Suisse’te bankacılık alanında kariyerine devam etti. 

Yıldız Holding’deki kariyerine 2018 yılında Holding’in inovasyon şirketi olan Northstar’da başlayan Yahya Ülker, görevi süresince üniversite ve sanayi iş birlikleriyle Holding’in geleceğe yatırımı olan inovasyon projelerinin hayata geçirilmesinde aktif rol oynadı. 

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasından sonra Holding’in dijital stratejisinin oluşturulmasında da görev alan Yahya Ülker, 2019 yılından itibaren kurucusu olduğu Yıldız Ventures Girişim Ofisi’nde, Holding’in stratejisine değer katacak sektörlerde kurum içi girişimleri inkübe etmek ve girişimcilik ekosistemini desteklemek için çalışan ekiplere liderlik ediyor.  

Halen Yıldız Ventures Kurucusu ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam eden Yahya Ülker, evli ve bir çocuk babasıdır.


avni-metinkale.jpg

Hüseyin Avni Metinkale

Yönetim Kurulu Üyesi

Hüseyin Avni Metinkale üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

Çalışma hayatına 1985 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası’nda Proje Yöneticisi olarak başladı, ardından Yönetici Ortak olarak Pripack Ambalaj A.Ş.’de görev aldı.

2001 yılından itibaren Yıldız Holding bünyesinde Komite Başkanlığı, İcra Kurulu Üyeliği ve Ambalaj Grubu Başkanlığı gibi görevlerde bulunan Metinkale, 2008- 2020 yılları arasında Yıldız Holding Genel Müdürü, 2010 – 2020 yılları arasında ise Holding Yönetim Kurulları Genel Sekreteri olarak çalıştı.

2020 yılında Kökler Yatırım Holding A.Ş. CEO’su olarak atanan Metinkale, 2016’dan bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürüyor.