CamlicaKampusu.jpg

BİZ

75 yıldır mutluluk üretmek için çalışıyoruz.

Yıldız Holding’in odağında geçmişte olduğu gibi bugün de “gıda” ve “perakende “ yer alıyor. Holding çatısı altındaki gıda alanında faaliyet gösteren şirketlerimiz 320 markayla tüketiciye doğrudan ulaşıyor. Perakende şirketlerimiz Türkiye’nin 81 ilinde müşterilerinin ihtiyaçlarının tamamına yakınını karşılamak için çalışıyor.

Temellerimiz, 1944 yılında Asım ve Sabri Ülker’in Eminönü Nohutçu Han’da kurduğu bisküvi atölyesi ile atıldı. O zamanlar 20. yüzyılın ilk yarısında İstanbul’un dünyadaki endüstriyel gelişmelere yetişmeye çalışan nadir imalathanelerinden biriydik. Bu küçük imalathaneden, zorlu ve sabırlı bir yolculuğun sonunda 21. yüzyıla entegre bir gıda grubu olarak girdik.

Global anlamda dikkat çeken başarılarımızın sonucu olarak, stratejik ortaklık için dünya devlerinin tercih ettiği kuruluşlardan biri haline geldik. 

Godiva’nın 2008 yılı sonunda satın alınmasıyla Belçika ve ABD'deki iki üretim tesisini de bünyemize katmış olduk. Bu satınalımları 2011 yılında, İtalyan ambalaj şirketi Nuroll ve 2014 başında Demet’s Candy Company takip etti. Son olarak 2014 sonunda aramıza katılan United Biscuits ile global bir oyuncu olma yolunda büyük bir adım atılmış oldu.

2016 yılında bisküvi, çikolata, şekerleme işlerimizi pladis adıyla, tek bir şirket çatısı altında birleştirdik. Ülker, Godiva, United Biscuits ve Demet's şirketlerinin ve markalarının 300 yılı aşkın tecrübelerini bir araya getiren şirketimizin ana fikri : “Her lokmada tüm dünyaya mutluluk vaat ediyoruz.“

Yıldız Holding 2019 yılında 130'dan fazla ülkede 300'ün üzerinde marka, 65 bin çalışan, 5 bin 200 tedarikçi, 2 bin 900 çiftçi ve 400 distribütörle faaliyet gösterdi. Dünya geneline yayılmış 68 fabrikası bulunurken, bunun 45'i Türkiye'de yer alıyor. Yıldız Holding, bisküviden çikolata ve gıda perakendeciliğine kadar geniş yelpazedeki üretim ağında 65 bin çalışan, 5 bin 200 tedarikçi, 2 bin 900 çiftçi ve 400 distribütörle yoluna devam ediyor.

Geniş ürün yelpazemiz bisküvi, çikolata, kek, sakız ve şeker, yemeklik yağ ve margarin, dondurulmuş gıda, ekmek ve et ürünleri de içeren birçok gıda ürününü barındırıyor. Etkileyici sonuçlar ve büyümenin yanında, bugünkü global hacmimize, girişimcilik, adapte olabilirlik, güvenilirlik, dürüstlük, öngörü sahibi olmak, kararlılık, cesaret ve yenilikçilik gibi şirket değerlerimiz sayesinde ulaştık.

Ayrıca Yıldız Holding olarak, köklü ve saygın itibarımızı, spor, eğitim, sağlık ve sanat alanlarındaki projeler ile geliştirirken, sosyal sorumluluk projeleri ve sponsorluklarla toplumsal kalkınmaya destek oluyoruz.

HİKAYEMİZ

Tek çeşit bisküviden global markalara.

YÖNETİMİMİZ

İnsana ve teknolojiye yatırım, geleceğe açılan kapımızdır.