Birlikte Büyüyoruz

Her paydaşımızın kendine, toplumuna, dünyaya, yani geleceğe değer katmasını hedefliyoruz.

Yıldız Holding olarak çalışmalarımızı bütün paydaşlarımıza ve toplumumuza katkıda bulunmak amacıyla yürütüyoruz. Böylece hem yaşadığımız toplum hem de paydaşlarımız hem de bizim için iyi bir geleceğin temellerini atmış oluyoruz.

Bu bağlamda her yatırımcımızla yakından ilgilenip, şeffaf bir çalışma ortamı sağlıyoruz. Böylece paydaşlarımızın Yıldız Holding’in iş prensiplerini benimseyerek uzun vadeli başarıya ulaşmalarını amaçlıyoruz.

Kısacası Yıldız Holding’in ve çatısı altındaki her paydaşımızın kendine, toplumuna, dünyaya, yani geleceğe değer katmasını hedefliyoruz.

DOĞRU STRATEJİ VE ZAMANLAMANIN HİSSEDAR DEĞERİNE DÖNÜŞTÜĞÜ NOKTA

Bizim ve grup şirketlerimizin en büyük amaçlarından biri, bütün hissedarlarını her zaman memnun eden ve yüzünü güldüren lider gıda ve içecek şirketi olmaktır. Bu yüzden, uluslararası yatırımcı ilişkileri uygulamaları ile şirketlerin adil değerlerine ulaşması ve hisse değerinin azami seviyeye çıkarılması için yoğun çaba harcıyoruz.

Çünkü yılların getirdiği tecrübe ile çok iyi biliyoruz ki, bizim ve grup şirketlerimizin yatırımcı ilişkileri faaliyetlerine verdiği değer, holdingimizin organizasyon yapısına da olumlu yansıyor. Bu yüzden Yıldız Holding bünyesinde kurduğumuz M&A, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Genel Müdürlüğü, halka açık grup şirketlerinin yatırımcı ilişkileri departmanları ile birlikte küresel standart ve uygulamaların benimsenmesi yönünde çalışmalar yürütüyor.

7 Halka Açık Şirketlerimiz
34 Son İki Yılda  Katıldığımız
Konferanslar
1200+ Son İki Yılda Katıldığımız
Yatırımcı Toplantısı Sayısı
10 Son İki Yılda Katıldığımız
Roadshow Sayısı

Ülker

Holdingimizin çatı markası olan Ülker, 1944 yılında çok mütevazı denebilecek şartlarda kuruldu. Herkesin hayatındaki mutlu anlara ortak olan markamız, hızlı bir şekilde yükselişini sürdürdü. Bugün %50 pazar payıyla liderliğimizi sürdürüyorsak, bunu “mutlu bir an” dendiğinde aklına Ülker gelen herkese borçluyuz.

Grubumuzun ilk şirketi olan Ülker, ürünlerini 100’ün üzerinde ülkeye ulaştırıyor. Bu başarısı sayesinde de sadece tüketicisinin değil, yatırımcısının da yüzünü güldürüyor. Şirketimiz, Borsa İstanbul'da "ULKER" işlem koduyla işlem görmeye devam ediyor.

BİZİM TOPTAN

Bizim Toptan, hem yaygınlık hem de mağaza sayısı bakımından Türkiye'nin en büyük Cash&Carry toptancılarından biri olma özelliğini taşıyor. Türkiye genelindeki toptan satış mağazalarıyla markalı temel gıda, alkolsüz içecek, tütün mamulleri, temizlik ve kişisel bakım ürünlerinin tüketicilerimize ulaşması için önemli bir kanal görevi üstleniyor. Başarısını herkesle paylaşmak için Şubat 2011'de halka açılan şirketimiz, Borsa İstanbul'da "BIZIM" koduyla işlem görmeye devam ediyor.

MAKİNA TAKIM

Türkiye’nin en büyük kesici takım üreticisi olan Makina Takım’la, bugün 12 dönüm kapalı, 27 dönüm açık alanda 234 çalışanımızla müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kesici takım sektöründe kullanılan delici, vidalı, kesici ve testere ürün gruplarında hizmet veren fabrikamızla, müşterilerimize 30.000 üründen oluşan geniş bir yelpaze sunuyoruz. Sadece kendi ürün yelpazemizle sınırlı kalmıyoruz, sanayici müşterilerimizin kendi tezgahları için talep ettikleri özel tasarım ürünleri de üretiyoruz. 

FFK FON FİNANSAL KİRALAMA

FFK; makine, ekipman, kara ve deniz vasıtaları ile diğer sabit kıymetlerin finansal kiralaması konusunda faaliyet gösteriyor. 2006 yılında Toprak Finansal Kiralama’nın varlıklarını devralan şirket, bu birleşme ile halka açıldı. Fon Finansal Kiralama, "FONFK" koduyla Borsa İstanbul'da işlem görüyor.


GÖZDE GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI

Gözde Girişim, FFK Fon Finansal Kiralamanın Kaynak Finansal Kiralama ile Türkiye Finans Katılım Bankası’ndaki hisselerinin kısmi bölünmesi sonucu kurulmuş bir yatırım şirketidir. Şirketin girişim sermayesi yatırım ortaklığı olma talebi Mart 2011 tarihinde SPK tarafından onaylanmıştır. Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Borsa İstanbul'da "GOZDE" işlem koduyla işlem görmektedir.

KEREVİTAŞ

1996 yılında kurulan şirketimiz, Türkiye’yi ilk defa dondurulmuş gıdayla tanıştırdı. Elde ettiği başarı ve tüketici memnuniyeti, ülkemizde dondurulmuş gıda ve konserve ton balığı üreticiliğinde lider konuma gelmesinde etkili oldu. Şirket, 2008 yılında Yıldız Holding çatısı altında faaliyet göstermeye başladı. Kerevitaş’ın ana markası “Superfresh” bugün dondurulmuş gıda denildiğinde akla gelen ilk markadır. Kerevitaş, Borsa İstanbul’da “KERVT” koduyla işlem görmeye devam ediyor.

SAF GYO

Gayrimenkul piyasasının gelişim anlarını yakından takip ederek, yatırımcılarına yüksek oranda kâr sağlamak için Sağlam GYO ve Saf Gayrimenkul 2011 yılında bir araya geldi. SAF GYO ile sadece kendimize değil Türkiye’nin ekonomisine de değer katmak istiyoruz. Bu yüzden dünya standartlarında projelere imza atarak, gayrimenkul piyasasının ilerlemesine katkıda bulunmayı ve sektörün önde gelen firmalarından biri olmayı hedefliyoruz. Şirketimiz bugün Borsa İstanbul’da “SAFGY” koduyla işlem görmeye devam ediyor.