Yıldız Holding ile Helal Akreditasyon Kurumu yetkilileri bir araya geldi

Yıldız Holdİng İle Helal Akredİtasyon Kurumu yetkİlİlerİ bİr araya geldİ

Gıda güvenliği alanındaki güncel uygulamalar ve helal gıda standartları konusunda gündemde olan düzenlemelerle ilgili olarak Yıldız Holding ve Helal Akreditasyon Kurumu yetkilileri bir araya geldikleri toplantıda karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Ticaret Bakanlığı bünyesinde Türkiye ve yurt dışında yerleşik helal uygunluk değerlendirme kuruluşlarına helal akreditasyon hizmeti sunma amacıyla faaliyet gösteren Helal Akreditasyon Kurumu (HAK) yetkilileri, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gıda Güvenliği Kurulu Başkanı Av. İbrahim Taşkın’ı ziyaret etti. Ziyarette HAK Başkanı Zafer Soylu ve beraberindeki heyet, helal belgelerinin güvenilirliğini ortaya koyan akreditasyon mekanizmasının önemiyle ilgili hususları paylaştı. 

HAK Başkanı Zafer Soylu’ya ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Av. İbrahim Taşkın sözlerine söyle devam etti: “Kuruluşumuzdan bugüne tüketicilerimizin hassasiyetlerini öncelik olarak kabul ediyor, işletmelerimizde global standartları hayata geçiriyoruz. Bugün Türkiye ve yurt dışında faaliyet gösteren fabrikalarımız ve Ar-Ge merkezlerimizde helal gıda konusunda tüketicilere karşı sorumluluğumuzu global ölçekte ve eksiksiz olarak yerine getiriyoruz. Yıldız Holding markalarını taşıyan ürünlerin günümüzde ‘Kalite ve Güven’ kelimeleriyle özdeşleşmiş olması ilk kuruluş yıllarından başlayıp günümüze kadar aralıksız süregelen bu anlayış ve hassasiyet ile mümkün olmuştur. Böylesine önemsediğimiz ve büyük sorumluluk duyduğumuz bu konuda, Helal Akreditasyon Kurumu’nun kıymetli Başkanı ve yetkilileriyle gerçekleştirdiğimiz buluşmamızı son derece önemli buluyorum.”

 

 

Medya kaynakları

Helal

Helal 2

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gıda Güvenliği Kurulu Başkanı Av. İbrahim Taşkın, HAK Başkanı Zafer Soylu

Basın bültenleri

Bizim Toptan yılın ilk yarısında cirosunu yüzde 79 artışla 5,5 milyar TL’ye ulaştırdı

17 Ağu

Yılın ilk yarısında yüzde 78 büyüyen  ŞOK Marketler’in istihdamı 46 bine ulaştı

17 Ağu

Ülker, ilk yarıyıl finansallarını açıkladı

17 Ağu

Kerevitaş, 2022 yılının ilk yarısındaki konsolide cirosunu 5,1 milyar TL’ye yükseltti

17 Ağu