Penta Teknoloji, McAfee çözümlerini Türkiye pazarına sunacak

Penta Teknolojİ, McAfee çözümlerİnİ Türkİye pazarına sunacak

  • Türkiye’nin önde gelen teknoloji dağıtıcılarından Penta Teknoloji,cihazlardan bulut sistemlerine kadar geniş yelpazede güvenlik çözümleri sunan McAfee’nin resmi distribütörü oldu.

 

  • Bilgisayar, yazılım ve donanım ürünleri başta olmak üzere, 30 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji; McAfee’nin bireysel ve küçük işletme ürünlerinin dağıtımından sorumlu olacak.

 

Penta Teknoloji, bünyesindeki yaygın dağıtım ağıyla McAfee’nin dijital güvenlik çözümlerini bireysel ve küçük işletmelerin içinde bulunduğu geniş bir tüketici kitlesine ulaştırmaya hazırlanıyor.

Özellikle COVID-19 sürecinde alınan fiziksel önlemler doğrultusunda, uzaktan çalışma/öğretim/eğitimin yaygınlaşmasıyla evlerde internet kullanımı ve bu süreçlere bağlı olarak güvenlik sorunlarında görülen artış siber güvenlik ürünlerine olan ihtiyacı da fazlalaştırdı.

Tüketicilere, kurumlara, küçük ve büyük işletmelere, gelişmiş güvenlik çözümleri sunan McAfee, bireysel ve küçük işletmelerin kullanımları için tasarlanan ürünlerin dijital lisanslarının dağıtımı için Türkiye’de ilk kez Penta Teknoloji ile iş birliği yapacak.

“Penta Teknoloji olarak ürün portföyümüzü güçlendirdik”

McAfee ile yapılan iş birliğinden dolayı oldukça memnun olduklarını belirten Penta Teknoloji Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Erünsal, “Penta Teknoloji olarak en büyük hedefimiz iş ortaklarımıza katma değerli, uçtan uca çözümler sunmak. Cihazlardan buluta güvenlik çözümleri sağlayan McAfee ile başlattığımız iş ortaklığımız sayesinde, ürün portföyümüzü güçlendirirken; bayilerimize de McAfee güvenlik yazılımlarını Penta Teknoloji güvencesiyle müşterilerine sunabilecekleri bir satış kanalı açıyoruz. Farklı ölçek ve iş alanlarındaki müşterilere yaygın bayi kanalımızla temas ederek, McAfee’nin Türkiye’deki pazar payını güçlendirmeyi ve lisanslı abone sayısını artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

“Penta Teknoloji ile geniş kitlelere ulaşacağız”

McAfee EMEA Bireysel ve Küçük İşletme Direktörü Alexander Salvador ise, “Penta Teknoloji’nin geniş dağıtım kanalı McAfee güvenlik çözümlerimizin yaygın kitlelere ulaştırılmasını sağlayacak. Bizler de kullanıcıların tehlikeli web sayfaları, çevrimiçi bankacılık ve alışveriş gibi günlük aktivitelerinde siber suçlulardan korunması için çalışacağız. Türkiye’nin öncü teknoloji dağıtıcısı Penta Teknoloji’nin dijital ürün dağıtım yetkinliğiyle daha çok kullanıcı ve iş yerine güvenlik çözümlerimizi ulaştırmayı hedefliyoruz. Şirketimizin sloganı “Together is power” da olduğu gibi, bu iş birlikteliğinin bizi pazarda daha güçlü hale getireceğine inanıyoruz” diyerek, yapılan anlaşmadan duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Penta Teknoloji Hakkında

1990 yılında temelleri atılan Penta Teknoloji, bugün en gelişmiş küresel ve yerel teknoloji ürünlerinin dağıtımını hızlı, güvenli ve kusursuz şekilde gerçekleştiren, Türkiye’nin lider katma değerli teknoloji dağıtıcısı şirketlerindendir. Bugün 40’ı üzerinde küresel markanın Türkiye dağıtıcılığını yapan Penta Teknoloji, katma değerli dağıtıcı olma ve dijitalleşme yönündeki inovatif yatırımlarıyla öne çıkıyor. Penta Teknoloji, sahip olduğu teknolojik altyapı, operasyonel verimlilik, finansal çözümler, güçlü tedarik zinciri yönetimi ve katma değerli hizmetleriyle iş ortaklarını daha verimli, karlı ve rekabetçi hale getirecek projeler geliştirerek bayi kanalını güçlendirmeye devam etmektedir. 2011 yılında teknoloji dağıtımında önde gelen isimlerden Mersa Sistem ile stratejik ortaklık yaparak Yıldız Holding bünyesine katılan Penta Teknoloji, 2012 yılı sonunda Mersa Sistem ile Penta Teknoloji adı altında birleşmiştir. Penta Teknoloji, sektör liderliği hedefi ve katma değerli dağıtıcılığa yatırım yapma stratejisi doğrultusunda, 2013-2017 yılları arasında, Medyasoft, Ekip Elektronik, Beyaz İletişim, Sayısal Grafik ve Exper Bilgisayar’ı bünyesine katmıştır. Penta Teknoloji bugün, Türkiye’nin 3. büyük bilişim şirketidir.

McAfee Hakkında 

Öncü bir siber güvenlik şirketi olan McAfee, tüketicilere, küçük ve büyük işletmelere, kurumlara ve hükümetlere gelişmiş güvenlik çözümleri sunmaktadır. McAfee'nin güvenlik teknolojileri, ev kullanıcılarının ve işletmelerin sıradaki kötü niyetli saldırı, virüs, zararlı yazılım ve diğer çevrimiçi tehdit dalgasından bir adım önde olmalarını sağlayan McAfee Global Threat Intelligence tarafından desteklenen benzersiz, öngörülü bir yetenek kullanır.

Medya kaynakları

McAfee

Penta

Fatih Erünsal

Fatih Erünsal

Basın bültenleri

Yıldız Holding’den Dijital Sosyalleşme!

27 Tem

Ülker “İsrafsız Şirket” modeliyle büyümeye devam ediyor

10 Tem

Penta Teknoloji, McAfee çözümlerini Türkiye pazarına sunacak

10 Tem

Yıldız Holding’in genç yetenek programı dijitale taşındı!

24 Haz