Marsa “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı

Marsa “Sıfır Atık Belgesİ” almaya hak kazandı

Türkiye’nin lider margarin ihracatçısı ve ev dışı tüketim lideri Marsa, sürdürülebilirlik kapsamında yaptığı öncü çalışmalar sonucunda “Sıfır Atık Belgesi” aldı.   

Türkiye’de tek alanda kurulu en büyük kapasiteli yağ üretim tesisine sahip olan Marsa, sürdürülebilirlik kapsamında yaptığı çalışmalar sonucunda ‘Sıfır Atık Belgesi’ni almayı başardı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, kendi tesislerinde sıfır atık yönetim sistemini kuran ve işleten firmalara verdiği Sıfır Atık belgesi; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini veya minimize edilmesini, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması süreçlerini kapsıyor.

Şükrü Çin: Sürdürülebilirlikte değer yaratacak işlere imza atıyoruz

Yağ İş Birimi CEO’su Şükrü Çin; “Faaliyetlerimizin her aşamasında sürdürülebilirliği ön plana alıyor, atık yönetimi, israfın önlenmesi ve geri dönüşüm konusunda inovatif projelere büyük önem veriyoruz. Son yıllarda Marsa’da tesislerimizden çıkan toplam atıklarımızın azaltılması amacıyla geliştirdiğimiz projelerle geri dönüşüme önemli katkılar sağladık.Bu çalışmalarımızın sonucunda almaya hak kazandığımız ‘Sıfır Atık Belgesi’ ile sürdürülebilirlik alanındaki başarımızı da tescillemiş olduk” dedi.

MARSA Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında:

Marsa, 1922'den beri Türkiye'de gıda sektörünün öncü firmaları arasındadır. Türkiye’de tek alanda kurulu en büyük kapasiteli yağ üretim tesisine sahip olan Marsa, bugün Türkiye'nin lider margarin ihracatçısı ve ev dışı tüketim pazarı lideri konumundadır. Marsa, Ona, Ustam, Evet gibi tanınmış markaları ve pazar ihtiyaçlarına cevap veren 200’ü aşkın ürünü ile konumunu güçlendirmeye devam etmektedir.

Medya kaynakları

Kerevitas-Yag-Is-Birimi-CEOsusu-Sukru-Cin_

Kerevitaş Yağ İş Birimi CEO'su Şükrü Çin

Basın bültenleri

Yıldız Holding’de  üst düzey atamalar

17 Eyl

Yıldız Holding Rasat Sergisi ile Artweeks@Akaretler’de

16 Eyl

Marsa “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı

14 Eyl

Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

7 Eyl