GODIVA, AŞKI SANATLA KUTLUYOR

GODIVA, AŞKI SANATLA KUTLUYOR

Ünlü sanatçı Ahmet Güneştekin’in Sevgililer Günü kapsamında GODIVA’ya özel olarak hazırladığı eser, çikolata tutkunlarına aşk dolu, rengarenk bir deneyim vadediyor.

95’inci yılını kutlayan dünyanın önde gelen premium çikolata markası GODIVA, Sevgililer Günü’nü ünlü sanatçı Ahmet Güneştekin’in tasarladığı çok özel bir eserle kutluyor. Güneştekin’in aşkın evrenselliğini özgün dokunuşlarıyla yorumladığı çalışması GODIVA Zorlu Center AVM mağazasında sergileniyor. Eser aynı zamanda ziyaretçilere, tasarımın ortasına yerleştirilmiş aynada sevdikleri kişiyle birlikte fotoğraflarını çekip aşklarını sanatsal bir yansımayla ebedileştirme imkânı veriyor. Şubat ayı boyunca sergilenecek olan eser, sevgilerini ebedi kılmak isteyen çikolata tutkunlarını GODIVA Zorlu Center AVM’ye davet ediyor.

Eser Hakkında

Kalp formundaki eserde kullanılan materyaller dairesel formdadır. Objeler çevrelerini yansıtır, bu yansıma sayesinde de objeye bakan kişiyi içine alır. Merkezde küre şeklinde metalik bir ayna bulunur. Işığın kırıldığı merkezin etrafında üst üste bindirilmiş halkaların üzerlerindeki figürler farklı dillerde “seni seviyorum” cümlesinin harflerinden oluşur. Eserde dünyanın farklı şehirlerinden fotoğrafların yerleşimiyle geçmişe ait fragmanlar kullanılmıştır. Figürlere eşlik eden fotoğraflar, canlandırılan anılar aracılığıyla sevginin temsilinin yerine geçer.

Görsel materyallerin yerleşimi, aşkın her yaşta ve her zaman tarihsel bağlamlarda saklı olduğunu gösterir. Aşkın tarihi, önceki basamakları aşağıda bırakarak tırmanılan bir merdiven değildir. Göçebe yaşamın sürdüğü dönemlerde insan sahip olduğu her şeyi yanında taşırdı: Yaşadığı her yerin tohumlarını, hatırladığı zorlukları, geçmişin inançlarını ve acılarını. 20’nci yüzyılda sevme şekli bu bağlamda modern hayata bir yanıt olarak geçmiş duyguların birikimini yansıtır. Antik Mısır’dan günümüze kadar, Orpheus ve Eurydice, Dido ve Aeneas, Abelard ve Heloise, Ferhat ile Şirin, Kerem ile Aslı, Romeo ve Juliet bu devamlılığı gösterir. Eser bu nedenle aşkın var oluşunu sadece iki birey arasındaki tenselliğe bağlamaz, aynı zamanda yaşayan, nefes alabilen bireylerin varlığına, sevginin ve inancın bir güç olarak varlığına işaret eder. Bu çağda en çok ihtiyaç duyduğumuz bu unutulmuş gücün felsefesini yapar.

GODIVA Hakkında

Dünyanın önde gelen premium çikolata markası GODIVA, 1926 yılında Brüksel’de Belçikalı çikolatacı Pierre Draps tarafından kuruldu. Kuruluşundan yaklaşık 100 yıl sonra bile GODIVA çikolatasının her parçası hala aynı kalitede, Belçika’ya özgü ustalık ve dünyanın en iyi içeriğiyle farklılaşıyor. GODIVA’nın tüm dünyada 100’den fazla ülkeye dağıtımı bulunuyor. Müşteriler, GODIVA’yı markaya ait ikonik butik mağazalar, duty free’ler, kafeler, e-ticaret kanalıyla ve birçok seçkin mağazada deneyimleyebiliyor. GODIVA kendini tüketicinin beklentilerinin üzerinde yenilikçi, lezzetli yiyecek ve içecek ürünleri sunmaya ve onlara mükemmel anlar yaşatmaya adıyor. Ünlü trüfleri ve çift kalıpla üretilen çikolatalarından Avrupa tarzı bisküvilerine, ayrı ayrı paketlenmiş çikolataları, sıcak çikolatası, dondurmalı ürünleri ve diğer lezzetleriyle GODIVA, misafirlerine en leziz çikolata deneyimini sunmayı vadediyor. Sosyal sorumluluk sahibi bir şirket olarak GODIVA, dünya çapında sürdürülebilir uygulamaları ve programları destekliyor. Şirket aynı zamanda kakao çiftçilerini desteklemek, çevreyi korumak, yaşadığımız ve çalıştığımız toplulukları güçlendirmek için tasarlanmış küresel uygulamalar ve programlara da sahip.

Basın bültenleri

ŞOK Marketler ve Tarım Kredi Kooperatifleri  İş Birliği Hedef Büyüttü

19 Şub

Ülker’den sürdürülebilirlikte  uluslararası başarı

18 Şub

GODIVA, AŞKI SANATLA KUTLUYOR

17 Şub

GODIVA, AŞKI SANATLA KUTLUYOR

Ünlü sanatçı Ahmet Güneştekin’in Sevgililer Günü kapsamında GODIVA’ya özel olarak hazırladığı eser, çikolata tutkunlarına aşk dolu, rengarenk bir de…

Derby’nin “Yakışır” modifiye otomobil kampanyasının kazananı belli oldu

21 Oca