AYTAÇ GIDA’YA ÖDÜL…

AYTAÇ GIDA’YA ÖDÜL…

Aytaç Gıda gerçekleştirdiği 3 enerji verimliliği projesiyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan yıllık enerji tüketimi ortalama 581 milyon kw/h’e kadar olan şirketler kategorisinde birincilik ödülü aldı.

 

Yıldız Holding’in grup şirketlerinden Aytaç Gıda, 11- 12 Nisan tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 10’uncusu düzenlenen Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’nda Basınçlı Hava Tasarruf Projesi, Pompa & Fan İnventör Verimlilik Projesi ve Buhar Tasarruf Projesiyle Sanayide Enerji Verimliliği (SENVER19) projeleriyle yıllık enerji tüketimi ortalama 581 milyon kw/h’e kadar olan işletmeler kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

Törende ödülü alan ve sonrasında kısa bir değerlendirmede bulunan Aytaç Gıda Genel Müdürü Erhan Çetin: “Türkiye’nin sayılı et entegre tesislerinden biri olarak faaliyet gösteren şirketimiz Aytaç Gıda, Yıldız Holding’in bünyesine geçtikten sonra odaklandığı en önemli alanlardan birisi enerji verimliliği oldu. Bu vizyonla enerji kaynaklarının etkin kullanımı ve birim ürün başına kaynak tüketiminin azaltılması amacıyla 2017 yılında çevre dostu tasarruf hareketini başlattık. İki yıl içerisinde hayata geçirdiğimiz 3 enerji verimliliği projesiyle işletmemizin yıllık enerji tüketiminde yüzde 32,95 oranında tasarruf sağladık.  Aytaç Gıda olarak gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için enerji kaynaklarımızı verimli kullanmayı en öncelikli konulardan birisi olarak görüyoruz” dedi.

Aytaç Gıda’ya VAP (Verimlilik Artırıcı Proje) ödülü

Aytaç Gıda Sanayide Enerji Verimliliği proje yarışmasında elde ettiği birincilik ödülünün yanı sıra geliştirdiği Basınçlı Hava Tasarruf Projesiyle VAP kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan yüzde 30’luk hibe almaya hak kazandı. Proje başarı belgesini Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı Murat Kalsın, Aytaç Gıda Genel Müdürü Erhan Çetin’e verdi.

Medya kaynakları

Aytaç Gıda Genel Müdürü Erhan Çetin

Aytaç Gıda Genel Müdürü Erhan Çetin

Basın bültenleri

Bizim Toptan 2019’da bir milyonuncu müşteriye  rekor sürede ulaştı

28 Haz

Yıldız Holding’den girişimcilere fırsat

14 Haz

GODIVA’DAN BAYRAMA ÖZEL RENKLİ BİR KOLEKSİYON

27 May

Ülker Bisküvi’nin Türkiye ekonomisine katkısı 2018’de de hız kesmedi

13 May