Hakkımızda

YÖNETİM KURULU

Yazdır

İnsana ve teknolojiye yatırım, geleceğe açılan kapımızdır

 

MURAT ÜLKER
Yönetim Kurulu Başkanı
1959 yılında doğan Murat Ülker, üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yaptı.

1982 yılında iş hayatına başlayan Murat Ülker, yurtdışında American Institute of Baking (AIB) ve Zentralfachschule der Deutschen Süßwarenwirtschaft (ZDS) gibi okullarda sektörle ilgili eğitim çalışmalarına katıldı. ABD’de Continental Baking şirketinde staj yaptı. Bisküvi, çikolata ve gıda sektörüyle ilgili olarak, ABD ve Avrupa’da, üç yıl boyunca yaklaşık 60 fabrika ve tesiste incelemelerde bulundu. Ayrıca çeşitli International Executive Services Corps (IESC) projelerinde görev aldı.

Murat Ülker, gruptaki görevine 1984 yılında Kontrol Koordinatörü olarak başladı. İlerleyen yıllarda İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve ardından Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. İcra Komitesi Üyeliği ve grubun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Murat Ülker, bu süreçte, "Dikey Entegrasyon" modeline bağlı olarak birçok yeni yatırımı yönetti.

2000 yılında Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Murat Ülker, 2008 yılından bu yana çalışmalarını Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürüyor.

Ailesiyle seyahat etmekten hoşlanan ve yelken sporu yapan Murat Ülker’in ilgi alanları arasında hat sanatı ve modern resim de bulunuyor.

Evli ve üç çocuk babası olan Murat Ülker, İngilizce ve Almanca biliyor.


ALİ ÜLKER
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
1969 yılında doğan Ali Ülker, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi bölümlerinde eğitim aldı. IMD ve Harvard’da çeşitli eğitim programlarına katıldı. De Boccard & Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışması’nda (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Organizasyon Projesi’nde (1997) yer aldı.

İş hayatına 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş. Kalite Kontrol Departmanı’nda Stajyer olarak başlayan Ali Ülker, 1986-1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de Stajyer, Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü, Ürün Grup Koordinatörü ve Ürün Grup Müdürü pozisyonlarında görev aldı. 1998 yılında Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de, 2001 yılında ise Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. 2002 yılında Gıda Grubu Başkan Yardımcılığı’na, 2005 yılında ise Grup Başkanlığına atandı. 2011 yılından bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Ülker aynı Zamanda Global İnovasyon ve Kalite Grup Başkanı görevini de üstlenmiş durumda.

Balık avlamaktan, sinemaya gitmekten ve kitap okumaktan hoşlanan Ali Ülker, basketbol ve bilardo oynuyor.

Evli ve üç çocuk babası olan Ali Ülker, İngilizce ve Almanca biliyor.

JİM ZAZA
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Sayın Jim Zaza Yıldız Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Strateji, Global Pazarlama, Uluslar Arası Operasyonlar ve İçecek’ten sorumlu Grup Başkanı’dır.

Yıldız Holding A.Ş.’ye katılmadan önce Eastman Kodak, Black&Decker Corporation’da üst düzey görevlerde yer almış olan Sayın Zaza, PepsiCo’da Türkiye, CIS, Ortadoğu ile Afrika’dan sorumlu Başkan olarak görev yapmıştır.

Sayın Zaza ayrıca Godiva, Ülker Hero, Mc Cormick Yıldız, CCC Gumlink, SCA Yıldız ve FMC yönetim kurullarında hizmet vermektedir.

Sayın Zaza Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nin Uluslar Arası İşletme ve Ekonomi bölümlerinden mezun olup evli ve üç kız çocuğu babasıdır.


AHMET ÖZOKUR
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi
1980 yılında doğan Ahmet Özokur, Indiana Üniversitesi İşletme Fakültesi ve European Business School’da işletme ve pazarlama dallarında yüksek eğitimini tamamladı.

Kariyerine 2004 yılında Hızlı Sistem A.Ş.’de İcra Kurulu Üyesi olarak başladı.

2005 yılında Datateknik Genel Müdürlüğü’ne getirilen Ahmet Özokur aynı yıl satınalma ve birleşmeler ile 6 şirkete ulaşan Datateknik Bilişim Grubu’nun Üst Düzey Yöneticisi (CEO) oldu.

2008 yılında Datateknik Bilişim Grubu’nun Yıldız Holding bünyesinde yeniden yapılandırılması ile birlikte Holding Yönetim Kurulu Başkanı asistanlığı görevini üstlendi. Aynı yıl Yıldız Holding Gayrimenkul Yatırımları Grubu’nda Proje Liderliği ve Beta Marina İşletmeciliği A.Ş. Murahhas Aza görevlerine atandı.

2010 yılında Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne atanan Ahmet Özokur, Sağlam GYO’nun SAF Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile birleşmesinin ardından oluşturulan SAF GYO şirketinin Yönetim Kurulu Üyeliği’ni de üstlendi. 2011 yılından itibaren Yıldız Holding Yönetim Kurulu üyeliği  görevini yürüten Ahmet Özokur, son olarak Çikolata Başkan Yardımcılığı’na atandı.

Su sporlarına ilgi duyan Ahmet Özokur, İngilizce biliyor.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Dr. CEM KARAKAŞ
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi
1974 yılında doğan Dr. Cem Karakaş Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde lisans, Massachussetts Institute of Technology’den yüksek lisans ve İstanbul Üniversitesi’nden doktora dereceleri aldı.

Karakaş, Koç Holding Stratejik Planlama Grubu’nda çalışma hayatına başladı. 2006-2010 yılları arasında Erdemir Grubu’nun Grup Finans Yöneticiliği’ni (CFO) yürüten Karakaş, daha önce OYAK Grubu’nda Yeni İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmanın yanı sıra çeşitli yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Dr. Cem Karakaş, 2010 yılından bu yana Yıldız Holding A.Ş. Mali İşler Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Dalış, kayak ve tenise ilgi duyan Dr. Cem Karakaş, İngilizce biliyor.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Başa Dön